У разі смерті людини потрібно отримати кілька дуже важливих документів, без яких неможливо здійснити поховання померлого - медичну довідку про смерть та її причини, а також висновок проведеної судово-медичної експертизи (наслідок так званих «поправок Лозового», внесених в 242 статтю КПК України , стаття «Підстави і порядок проведення експертизи»).
Раніше в разі ненасильницької смерть літньої людини вдома потрібно було викликати швидку допомогу, вона констатувала факт смерті і видавала довідку про смерть, після чого тіло покійного можна було ховати вже на наступний день (звичайно, якщо лікарі швидкої не визначали наявність ознак насильницької смерті, в разі чого викликали поліцію, а вже поліція ініціювала проведення судової експертизи).
Тепер же, після змін, внесених Андрієм Лозовим до статті 242 КПК, процедура суттєво ускладнилася. І, відповідно, збільшилася кількість документів, які потрібні для похорону. Як і раніше потрібно викликати лікарську бригаду для констатації смерті. А далі - поліцію. В обов'язковому порядку. Слідчий повинен подати запит до суду для проведення судово-медичної експертизи, причому відповіді від суду доведеться чекати протягом 120 годин, регламентованих законодавством. І тільки після проведення експертизи та отримання документа можна проводити похорон.
Крім того, потрібно оформити ще один важливий документ - свідоцтво про смерть. Він видається в Відділі реєстрації останнього проживання покійного на підстав довідки про смерть від лікарів (і часто вже після поховання).
Для організації самого похорону потрібні наступні документи:
- довідка про смерть (оскільки свідоцтво про смерть часто видається вже після поховання);
- паспорт особи, відповідальної за похорон (це може бути як родич, так і інша особа, яка прийняла на себе відповідальність за проведення похорону і виконання інших ритуалів);
- договір і / або квитанція за фактом здійснення ритуальних послуг.