Які документи необхідні для організації похорону?

Що покласти в труну, а що класти не можна

Похорон

Що кладуть в труну померлого за церковними канонами?

Згідно з православним церковним вченням, в труні перед початком похоронної церемонії повинні неодмінно лежати певні символи православної віри, призначення яких - допомогти душі постати перед Господом і знайти вічний спокій. Серед цих предметів:
  • віночок - спеціальна пов'язка білого кольору, на якій повинні бути зображення Спасителя, а також Матері Божої і Іоанна Хрести́теля (він символізує надію покійного отримати нетлінний вінець з рук Бога);
  • невеликого розміру подушка та спеціальне похоронне покривало (часто зване саваном) з молитовними написами і ликами святих (їм слід укрити тіло покійного до пояса);
  • хрест, який кладуть в ліву руку покійного;
  • ікона, яку покладають на груди покійного - і дуже важливо, щоб перед похованням в землю ікону прибрали з труни, оскільки церковний канон суворо забороняє ховати ікони (після похорону її відносять до церкви, а після сорока днів - забирають додому).

Що з речей кладуть в труну померлого?

Що стосується особистих речей покійного, то церква не схвалює, коли їх кладуть в труну, оскільки вважається, що в цьому випадку ні душа покійного, ні живі родичі не можуть повноцінно знайти спокій. Проте, особисті речі все-таки кладуть в труну. Це можуть бути найрізноманітніші предмети, що належать тому, кого ховають: гребінці, одяг, прикраси, книги і тому подібне.

Крім того, вважається дуже важливим покласти в труну для подальшого поховання наступні предмети:
  • все, за допомогою чого знімали мірки для виготовлення труни і похоронних одягів покійному;
  • мотузки, якими зв'язували руки померлого;
  • ганчірки, якими обмивали тіло покійного і гребінець, яким розчісували його волосся.

Але в цьому питанні звичаї розходяться, оскільки є і такі, які рекомендують не ховати ці предмети в труні з померлим, а закопати їх окремо в кутку двору, так глибоко, як вийде.

Які речі не можна класти в труну?

Як вже говорилося, православна церква не схвалює поховання особистих речей в труні разом з їх спочилим власником. Не можна класти в труну будь-які речі, які мають відношення до живих людей:
  • листи близьких, які не встигають на похорон і вирішуються надіслати слова скорботи в листі - вважається, що це може спричинити за собою хвороби і навіть загибель того, чиєю рукою написано послання;
  • фотографії живих людей - фото, як вважається, несе на собі незримий зв'язок з тим, хто на ньому зображений, і якщо покласти його в труну, людина почне сильно хворіти і навіть може померти;
  • живі квіти - подібна заборона несе не тільки сакральний сенс (згідно з яким випавша з труни квітка поширює навколо себе хвороби і смерть), але і чисто практичний, оскільки живі квіти сприяють появі синюшності тіла померлого і виділенню неприємного запаху.
Щоб найбільш точно виконати всі релігійні приписи і при цьому не покласти в труну чого-небудь зайвого, слід звернутися до священика, який допоможе у вирішенні даного питання або до ритуального дому, який підкаже всі нюанси даної процедури.

Якщо у вас сталося горе, ви можете отримати консультацію від наших професіональних ритуальних агентів по телефону 098 570 74 70 або на сайті www.vichnist.com.ua.

"Ми не в силах розділити Ваше горе,але можемо позбавити Вас від зайвих турбот."